لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است

اطلاعات تماس

09132564789

اصفهان خیابان شهید بهشتی پ22

Sabatheme@info.com

مارا در شبکه های اجتماعی فالو کنید

اهمیت هشتگ در اینستاگرام | کاربرد هشتگ در اینستاگرام

اهمیت هشتگ در اینستاگرام | کاربرد هشتگ در اینستاگرام

در این مطلب به بررسی اهمیت هشتگ در اینستاگرام می پردازیم و کاربرد هشتگ در اینستاگرام را برای شما شرح می دهیم.

یکی از مهمترین قابلیت‌ های اپلیکیشن اینستاگرام ، استفاده از هشتگ در پست های پیج است که از آن می توان در جهت افزایش بازدید پست‌ها استفاده کرد. همانطور که می دانید یک فرصت کسب و کار مناسب در اینستاگرام برای همه افراد به وجود آمده است تا کاربران بتوانند بدون هزینه‌های زیاد و اضافی ، محصولات و خدمات خود را در معرض دید عموم قرار داده و به فروش برسانند.

پس اگر شما می خواهید که در این شبکه اجتماعی دیده شوید و به درآمد حاصل از فروش برسید باید اصل دیده شدن را به کار بگیرید. یکی از مهمترین مواردی که ادمین‌های شبکه‌‌ های اجتماعی بخصوص اینستاگرام باید به آن توجه داشته باشند این است که بازدید هر پست‌ آنها چقدر است. به طور کلی هر چقدر که یک پست در دید کاربران بیشتری قرار بگیرد، قطعاً فالوورها تعامل بیشتری با پست های پیج کاربر برقرار می‌کنند.

اگر تعامل و مشارکت کاربران با پیج بیشتر شود بیانگر این است که آنها رضایت خوبی از پیج شما دارند. برای افزایش بازدید پست‌ها، راه های بسیار زیادی ارائه شده است که البته یکسری از آنها هزینه بر هستند و برخی از این خدمات به صورت کاملاً رایگان در اختیار شما قرار خواهند گرفت.

اهمیت هشتگ در اینستاگرام | کاربرد هشتگ در اینستاگرام

هشتگ چیست؟

در اصل هشتگ‌ ها یکسری از کلمات و واژه هایی هستند که جستجوی آنها باعث می شود محتواهای مشابه به شما نشان داده شود. به همین ترتیب کاربرانی که به جستجوی یک محتوای خاص می پردازند می توانند از طریق قابلیت هشتگ به راحتی به آن دسترسی پیدا کنند. درواقع می توانید با استفاده از هشتگ‌های محبوب بازدیدکننده‌ بیشتری برای پست‌ ها جذب کنید.

اگر شما روش استفاده از ابزار آنالیز اینستاگرام را بدانید متوجه اهمیت هشتگ‌ها در ترافیک دریافتی پیج خواهید شد که این ترافیک بسیار حائز اهمیت هستند. اگر شما بتوانید از هشتگ‌ها به بهترین شکل استفاده کنید، بازدید پست‌های شما به طور چشمگیری افزایش می یابد.

هشتگ در اینستاگرام چیست؟

حالا که متوجه شدید هشتگ چیست ، می خواهیم به بحث اهمیت هشتگ در اینستاگرام بپردازیم. اهمیت هشتگ در اینستاگرام این است که هشتگ ها واژه هایی هستند که کاربران زیادی آنها را در اینستاگرام جستجو می کنند.

اهمیت هشتگ در اینستاگرام ، کاربرد هشتگ در اینستاگرام

کاربرد هشتگ در اینستاگرام این است که باعث آسان‌تر شدن ردیابی محتوای مورد علاقه شماست. به عنوان مثال اگر شما داخل این اپلیکیشن دنبال خرید یک محصول برای مثال کفش اسپرت باشید، هر چقدر سرچ کنید وقت خود را هدر داده اید و ناموفق خواهید بود. اینجاست که هشتگ‌ها به یاری شما می‌آیند. شما به راحتی میتوانید با مراجعه به بخش اکسپلور اینستاگرام و با جستجوی کفش اسپرت در کادر سرچ، پست هایی را که از هشتگ کفش اسپرت زیر پست خود استفاده کرده‌اند پیدا کنید.

 

هدف ما از بیان این مثال برای این بود که بدانید هشتگ‌ها در اینستاگرام مانند جستجوی یک مطلب در گوگل می باشند. اینستاگرام نیز از اهمیت این ویژگی پرکاربرد و مفید با خبر بوده و در بخش های مختلف خود مانند پست گذاری و استوری استفاده از این ویژگی را ممکن کرده‌ است.

کاربرد هشتگ در اینستاگرام

اکنون که اهمیت استفاده از هشتگ‌ها را متوجه شدید زمان آن است که نحوه استفاده درست از هشتگ ها و کاربرد هشتگ در اینستاگرام را توضیح دهیم تا شما بتوانید با بکارگیری هشتگ‌ها تعداد بازدید بیشتری را برای محتوای خود جذب کنید. هشتگ ها در قسمت بیوگرافی پروفایل شما، کپشن پست‌های پیج و همچنین در استوری قابل استفاده هستند.

استفاده از هشتگ در قسمت بیو و کپشن اینستاگرام :

هشتگ ها از اوایل تاسیس اینستاگرام وجود داشتند و کاربران میتوانستند هنگام قرار دادن پست‌ از آن‌ها استفاده کنند. برای تگ کردن کلمات کافیست ابتدا کاراکتر هشتگ # تایپ کرده و سپس کلمه مورد نظر خود را بنویسید تا آن کلمه تغییر رنگ داده به هشتگ تبدیل شود. در مثال بالا ما فروش و تبلیغ کفش را مثال زدیم. خب فرض کنید در حال انتشار پست در رابطه با محصولات کفش هستیم. در قسمت کپشن پست می‌توانیم به این شکل بنویسیم : انواع #کفش های اسپرت با پایین ترین قیمت و طرح های مختلف #کفش_شیک با مارک های معتبر

همانطور که مشاهده کردید ما دو بار در متن خود از کارکتر هشتگ استفاده کردیم. در واقع دو کلمه را در کپشن خود هشتگ گذاری کردیم که این کلمات کفش و کفش شیک بود. اگر به متن نوشته شده با دقت نگاه کنید متوجه می شوید که ما برای استفاده هشتگ‌ دو کلمه ای از _ استفاده کردیم. البته شما میتوانید این دو کلمه را چسبیده نیز بنویسید که برای اینکه تصمیم بگیرید به چه صورت بنویسید باید بر اساس محبوبیت این هشتگ‌ها اتخاذ شود.

اهمیت هشتگ در اینستاگرام | کاربرد هشتگ در اینستاگرام

هشتگ گذاری در استوری اینستاگرام:

اینستاگرام این امکان را فراهم کرده تا از هشتگ در استوری اینستاگرام نیز استفاده کنید. شما میتوانید با استفاده از کاراکتر # اقدام به تگ گذاری کلمات مدنظر خود کرده و از آنها استفاده کنید. اینستاگرام در قسمت استوری برچسبی را برای هشتگ آماده کرده که با استفاده از آن برچسب میتوانید یک کلمه را تگ‌ کنید.

کلماتی که در استوری ها هشتگ میشوند نیز در صفحه اکسپلور نمایش داده می‌شوند. برای مثال اگر شما کلمه ای را در صفحه اکسپلور جستجو کنید میتوانید استوری های منتشر شده در رابطه با آن کلمه را مشاهده کنید. همچنین اگر آن هشتگ را فالو کرده باشید پست‌ و استوری‌ های حاوی آن هشتگ در صفحه اصلی شما نمایش داده می شود.

قانون هشتگ در اینستاگرام

برای انتخاب هشتگ مناسب در گام اول باید ساختار آن را بشناسید. شما در اینستاگرام اجازه دارید که برای هر پست ‌خود حداکثر از ۳۰ هشتگ استفاده کنید. البته الزامی نیست که برای همه پست‌های خود از هشتگ استفاده کنید. به دلیل اینکه اگر شما بیش از حد از هشتگ استفاده کنید رقابت در پست‌های شما به وجود نمی آید. به دلیل اینکه در جستجوی هشتگ ممکن است اصلاً یک سری از پست‌های شما نشان داده نشود.

جهت استفاده از هشتگ در اینستاگرام باید سه تا چهار موضوع اصلی که مرتبط به پیج شماست را انتخاب کنید. همینطور هشتگ‌هایی که به موضوعات محتوای شما مرتبط است را بیابید. با استفاده از روشی به شما گفتیم می توانید برای هر پست خود چندین هشتگ‌ متفاوت و محبوب انتخاب کنید و در تمام محتوا و پست های خود از این هشتگ‌ها بهره ببرید.

 

*شما میتوانید جهت مشاهده انواع نمونه کار طراحی سایت و جهت مشاهده پیج اینستاگرام کلیک کنید.

    نظرتان را بنویسید